28. LETNÍ ŠKOLA COUNTRY TANCŮ

10. - 17.7. 2021

Milí přátelé, tanečníci,

srdečně vás zveme na již na 28. letní školu country tanců. Přestože jsme v posledních letech byli velmi spokojení s hotelem Kořínek v Kořenově, rozhodli jsme se vám nabídnout zcela nové středisko a to CHKO Jeseník v Malé Morávce. Ano, je to daleko, ale jedeme tam všichni na týden a tak se cesta dá vydržet. Alespoň po letech uděláme radost tanečníkům z Moravy. Program letní školy je již prověřen mnoha roky a bude podobný jako v předchozích letech. Tancování cca 6 – 7 hodin denně, bojovka, večerní zpívání, táborák. Hotel má poměrně velkou kapacitu, Budete moci bydlet po dvou nebo čtyřech v každém pokoji nebo apartmánu. Více se dozvíte v odstavci ubytování.

Těšíme se na vás,

Jitka Bonušová a Jan Pumpr

Středisko
Celý areál patří pod hotel Kamzík, který fakticky leží mezi Malou Morávkou a Karlovem pod Pradědem. Jeseníky jsou nádherné a odpolední výlety si opravdu užijeme. Cyklisté to budou mít díky hornaté krajině náročnější, ale mohou využít místní cyklobusy, které zde během léta jezdí. Pro inspiraci se můžete podívat zde.

Areál se skládá z několika budov a je obklopený lesem. Všichni budeme  ubytovaní v budově s názvem Moravice, kde se budeme i stravovat. (Na obrázku vpravo je to spodní „dvoudomí“ s venkovním bazénem uprostřed. V kmenovém hotelu Kamzík budeme využívat velkou tělocvičnu na taneční lekce, případně si zde budeme moci přiobjednat další volnočasové aktivity.

Ubytování
Každý pokoj má vlastní sociální zařízení. Většina pokojů je 4 – 6 lůžkových, ale stejně jako v minulých letech budeme pokoje obsazovat po dvou a nebo po čtyřech osobách. Část pokojů je obložená dřevem, část pokojů je normálně zděných. Všechny pokoje vám nabídnou dostatek prostoru a příjemné prostředí. Podívejte se níže na fotografie ubytování. 

Stravování
Stravování je zajištěno formou plné penze (snídaně, oběd, večeře). Snídaně bude servírována formou švédského stolu. Oběd se bude skládat z polévky a hlavního jídla, večeře bude pouze hlavní jídlo. Prosíme počítejte s tím, že z jídelny není možné odnášet jídlo na svačinu . Pokud nevydržíte bez jídla mezi jednotlivými chody, musíte si nějaké jídlo přivézt sebou. Prosíme o bezpodmínečné dodržení tohoto pravidla! Máme domluven pitný režim – tznm. při snídani čaj a káva, na oběd a večeři buď čaj, nebo šťáva. Při jídlech bude otevřen bar, abychom si mohli koupit případné další nápoje. Protože není možné mít na pokoji varné konvice a vařit si kávu, stejně jako minulý rok, budete mít možnost si kávu pořídit v tanečním sále. Během přestávek tanečních lekcí bude k dispozici dvojitý překapávač, kde budeme za poplatek připravovat kávu. K dispozici budou plastové kelímky, cukr a mléko.

Taneční program
Součástí hotelu Kamzík je velká tělocvična s parketami. Z místa ubytování (chata Moravice) je nutné do tělocvičny přejít venkem cca 150m. Do tělocvičny je potřeba používat taneční obuv, abychom neponičili podlahu. Taneční lekce jsou dopoledne, před večeří a po večeři. Převážnou část tvoří country tance, ale občas přidáme české lidové tance, nebo tance 19. století, případně lidové tance dalších národů. Stejně jako minulý rok připravujeme večerní bál v bílém. Prosíme, abyste si na tento bál přivezli slavnostní bílé oblečení. Dámy delší sukně, pro pány dlouhé kalhoty a bílou košili. Bude-li pro vás problém zajistit si bílé oblečení, slabá pastelová barva je povolena. Na bále budeme některé jednoduché tance vyučovat, některé budou k volnému tanci.

Netaneční program
Kromě vlastních soukromých výletů a sportovních aktivit bude na programu bojovka pro dospělé. Za posledních několik let se nám již ustálila jednotlivá družstva. Pokud jste nováčci, budete se moci k některému družstvu přidat. Pokud bude nováčků více, budou moci utvořit nové družstvo. Bojovky jsou fyzicky nenáročné, buď přímo v areálu nebo v blízkém okolí. Díky bojovkám se jednak blíže seznámíte s ostatními účastníky a pak také poznáte okolí areálu. Každý rok máme jednu noční etapu, nezapomeňte si vzít baterku. Bojovky se mohou zúčastnit i děti.

Rámcový program
10.7. sobota

příjezd do střediska od 16:00 hodin – NEJEZDĚTE DŘÍVE!
18:30 večeře
20:00 společné tancování

11.7. – 16.7. neděle – pátek
07:30 snídaně
09:00 taneční lekce
13:00 oběd
15:00 bojovka
17:00 taneční lekce
18:30 večeře
20:00 taneční lekce

17.7. sobota
07:30 snídaně, odjezd

Lekce vyučují Jitka Bonušová a Jan Pumpr.

Ubytovací kapacity je třeba vyklidit do 10:00. Pobyt na letní škole je možné absolvovat pouze jako týdenní pobyt. Není možné přijet pouze na vybrané dny nebo být ubytovaný mimo areál. Děkujeme za pochopení.

Zvířata na letní škole
Kdo potřebujete, tak i letos s sebou můžete vzít domácího mazlíka. Pochopitelně za podmínky, že bude řádně očkovaný a že ho majitel bude chodit venčit mimo areál. Za udržování pořádku zodpovídá každý majitel sám a je povinen se pro tyto případy osobně vybavit. Volné pobíhání psů či jiných zvířat v areálu je zakázáno. Bohužel, v areálu je domácí zvíře zpoplatněno poměrně velkou částkou, a každý majitel je povinen uhradit 200 Kč/den.

Ceny
Všechny ceny jsou konečné a obsahují ubytování s plnou penzí, program i všechny místní poplatky. Každý účastník je povinen uhradit pobyt předem (viz registrace).
Ceny jsou uvedené za osobu podle druhu ubytování.

A – dvoulůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením 6800 Kč
B – čtyřlůžkový pokoj s vlastním sociálním zařízením 5800 Kč

Děti bez nároku na taneční program mají slevu 1000 Kč.
Pokud se rozhodnete pro ubytování ve třech, cena zůstává stejná jako ve dvoulůžkovém pokoji.
Většina z nás jezdí na letní školu autem, parkovné se neplatí.

Pokud si chcete vzít s sebou psa nebo jiné zvíře, počítejte s cenou 200 Kč/den, tedy 1400 Kč za pobyt.

Registrace
Uzávěrka přihlášek je 30. května 2021. Po tomto termínu budou přihlášky přijímány pouze po předchozí telefonické domluvě.

  • po odeslání přihlášky prosíme uhraďte do 14 dnů zálohu 1000 Kč/osoba
  • do 30.5. (uzávěrka přihlášek) uhraďte doplatek

Následně platí storno podmínky. V případě neuhrazení zálohy nebo doplatku vám může být rezervace zrušena.

Všechny platby prosím posílejte převodem na účet 1411610297/0100.
Jako variabilní symbol uveďte své telefonní číslo (9 číslic) – stejné číslo musíte také napsat do přihlášky. Jako specifický symbol uveďte číslo 1072021. Číslo znamená datum začátku letní školy, opět bez teček. Do zprávy pro příjemce uveďte svoje jméno. Díky tomu se nám budou příchozí platby lépe identifikovat. Děkujeme.

Každou platbu, kterou obdržíme, vám potvrdíme e-mailem zpět. Pokud nemáte e-mail, uveďte telefonní číslo. Pokud vám zálohu nepotvrdíme do týdne po jejím odeslání, prosíme, kontaktujte nás. Děkujeme.

Pokud Vám zaměstnavatel může pobyt uhradit, pošlete nám na e-mail dvorana@dvorana.cz podobnější informace (hlavně IČO, DIČ) a my Vám pro zaměstnavatele vystavíme fakturu.

První nápor přihlášených jsme zpracovali a zaregistrovali. Přihlášky zaslané od neděle 7.2. budeme schopní zpracovat až po 18.2.
Přihlášky se nám řadí automaticky podle času vašeho odeslání a proto je pořadí přihlášených jasně dáno.
S případnými dotazy k přihláškám prosíme vyčkejte do 19.2. Děkujeme za pochopení.