Taneční škola

Milí přátelé, tanečníci,
již více než dvacet let pro vás připravujeme taneční akce se zaměřením na americké country tance, české lidové tance, společenské tance 19. století a další taneční zajímavosti. Věříme, že společně strávíme příjemné chvíle a že se s námi nejen dobře pobavíte, ale že se také naučíte něco nového.

Těšíme se na vás,

Jitka Bonušová a Jan Pumpr

Akce Dvorany 2024

Jak je z názvu zřejmé, bez párů se tento víkend neobejdeme. Hlaste se proto jako celé páry. Pokud byste rádi jeli a nikoho do páru nemáte, pošlete nám e-mail, třeba se nám ozve i někdo další a budete moci tančit spolu. 

Country tance mají spousty podob a náročností. Při běžných tanečních lekcích ale nebývá pro složitější  tance prostor. Tento víkend se tedy pustíme do hlubin country tanců pro zřídka tančené perly. Víkend je určený pro zkušené tanečníky. 

19.6. Country taneční večer na Barče s kapelou OSF.

Přátelé, přestože Country taneční na Barče budou končit na konci května, na 19. června jsme pro vás připravili výjimečný taneční večer, jako malou ochutnávku na Festival Jasana Bonuše, který se uskuteční v říjnu. Přijďte si zatančit country tance pod vedením Jitky Bonušové a Davida Medvěda Dvořáka. K tanci bude hrát kapela OSF (One Step Forward) s kapelníkem Janem Bobem Pumprem. Kdo má permanentku na taneční, může jí použít, nebo si můžete na místě koupit vstupenku za 80 Kč. Začínáme v 19:00, těšíme se na vás!

Minulý rok jsme společně oslavili již 30. ročník a jedem dál. Děkujeme, že tančíte s námi. Budeme ve vyzkoušeném středisku hotelu Kořínek, kde máme taneční sál přímo v budově. 

Tento víkend se zaměříme výhradně na české tance, a to jak lidové, tak historické. Převážná část tanců se bude tančit v párech, proto doporučujeme přihlásit se s partnerem. 

Ještě než se naplno rozeběhne country taneční sezóna, zveme vás na country tance do Květuše. Budeme tančit ve všech možných formacích a stylech.

Po dvou letech vás opět zveme na náš country taneční festival. Letos bude ale jiný. Hlavním callerkou bude Bev Bernbaum z Kanady, kterou jste měli možnost poznat již v roce 2022. Další novinkou je to, že na festival přijedou lektoři a tanečníci ECTA (Evropské asociace učitelů tance a callerů). Celkem se tedy na festivalu představí 9 callerů. Kromě toho se chystá přijet značné množství tanečníků ze zahraničí. Protože kapacita festivalu je značná, přihláška je již k dispozici, stačí kliknout. Těšíme se na skvělou atmosféru.

Vše bude jak znáte z předchozích Silvestrů. Sportovní centrum Žinkovy jsou naším osvědčeným místem a tak pojedeme opět tam.

Tančírna je určena pro ty tanečníky country tanců, kteří se rádi učí i jiné, složitější tance a mají zájem takové tance pravidelně opakovat. Podívejte se na program pro rok 2024.

Zanechte nám komentář na našem Facebooku.

Přihlášením se na některou z našich akcí vyjadřujete souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Podrobnosti najdete zde.

POZOR! 1. a 8. května taneční nebudou.

Začínáme 7. února 2024.  Tančíme vždy ve středu od 19:00 v KD Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10. Pro další informace volejte do KD Barikádníků na číslo: 608 727 401. Pro zobrazení na mapy.cz klikněte zde.

Permanentka na 10 tanečních večerů stojí 700 Kč a je k zakoupení v pokladně kulturního domu. Jednotlivá vstupenka stojí 80 Kč. Těšíme se na vás.

tanecni

Kurz country tanců pro pedagogy

Kurz je určen pedagogům základních škol, základních uměleckých škol a center volného času. Kurz je akreditován v rámci vzdělávacích programů MSMT – 21308/2020-2-472.

Více informací ZDE.