Taneční škola

Milí přátelé, tanečníci,
již více než dvacet let pro vás připravujeme taneční akce se zaměřením na americké country tance, české lidové tance, společenské tance 19. století a další taneční zajímavosti. Věříme, že společně strávíme příjemné chvíle a že se s námi nejen dobře pobavíte, ale že se také naučíte něco nového.

Těšíme se na vás,

Jitka Bonušová a Jan Pumpr

Akce Dvorany 2022

Letošní taneční sezónu v Květuši otevřeme již o Velikonocích. Na programu budou převážně country tance, které doplníme několika mezinárodními lidovými tanci. Protože spaní ve stodole ještě nebude možné, kapacita je o to snížená.

Tentokrát vás zveme do Květuše na společenské tance 19. století. Protože se jedná o párové tance, je nutné se hlásit pouze jako celý taneční pár. Na programu jsou jak historické čtverylky, tak i valčíky a polky.

Přijeďte oslavit svátek jara do Květuše. Tančit budeme převážně mezinárodní lidové tance, které doplníme americkými country tanci. Věříme, že počasí již bude teplé a budeme moci společně posedět i u táboráku.

Letošní letní škola bude opět v Jeseníkách. Pro nás ze středních Čech je to sice o něco dále, ale na týdenní pobyt se cesta vyplatí. V Jeseníkách je krásně a tak kromě tanečních lekcí si užijete i výlety po okolí. Letní škola se vždy zaplní během několik dnů. S registrací tedy dlouho neotálejte.

Navazujeme na předchozí úspěšné prázdninové pobyty, v létě je na Květuši krásně. Máme pro vás nachystáno mnoho nových tanců a samozřejmě si připomeneme nejoblíbenější starší tance. Počet míst je na Květuši omezen, proto s přihlášením příliš neváhejte.

Letošní poslední Květuš bude patřit opět country tancům a bude určena především těm, kteří se již nebudou moci dočkat podzimních tanečních. Těšíme se na vás.

AKTUALIZOVÁNO!
Country Dance Festival je naší již tradiční akcí. Protože předchozí festival byl kvůli pandemii zrušen, a my pořádáme festival jednou za dva roky, letos máte příležitost si festival konečně užít. V současné době je velmi těžké něco plánovat, natož pak kulturní akce. Pokud vše půjde podle plánu, poprvé v historii našeho festivalu bude vyučovat pět amerických callerů! Tato situace se již zřejmě nebude nikdy opakovat, proto neváhejte a hlaste se. Je čas ukázat, že country taneční hnutí stále existuje! Všechny lekce zahraničních lektorů budeme překládat do češtiny.  

Taneční Silvestr 2021 se vydařil a my se těšíme na ten následující.  Vše bude jak znáte z předchozích Silvestrů. Sportovní centrum Žinkovy jsou naším osvědčeným místem a tak pojedeme opět tam.

Pro pražské tanečníky jsme v roce 2020 připravili novou akci – Tančírnu v Iljovně. Bohužel, díky pandemii se nepodařilo ani pořádně začít. Letos je situace lepší a proto Tančírnu otevíráme. Tančírna je určena pro ty tanečníky country tanců, kteří se rádi učí i jiné, složitější tance a mají zájem takové tance pravidelně opakovat. Podívejte se na program pro rok 2022.

Přihlášením se na některou z našich akcím vyjadřujete souhlas se zpracováním vašich osobních údajů. Podrobnosti najdete zde.

Nový kurz bude začínat ve středu 5.října 2022.

Tančíme vždy ve středu od 19:00 v KD Barikádníků, Saratovská 20, Praha 10. Pro další informace volejte do KD Barikádníků na číslo: 274 770 789. Pro zobrazení na mapy.cz klikněte zde.

Permanentka na 10 tanečních večerů stojí 700 Kč a je k zakoupení v pokladně kulturního domu. Jednotlivá vstupenka stojí 80 Kč.

tanecni

Kurz country tanců pro pedagogy

Kurz je určen pedagogům základních škol, základních uměleckých škol a center volného času. Kurz je akreditován v rámci vzdělávacích programů MSMT – 21308/2020-2-472.

Více informací ZDE.